To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #91,981 - 7/30/24 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 980 2TB M.2 NVMe |
| Test #63,741 - 10/25/22 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD8SB8U128G1001 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #57,306 - 2/24/22 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi4 SanDisk Extreme Portable SSD 500 GB |
| Test #12,811 - 3/17/20 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Verlaengerung |
| Test #43,064 - 3/30/21 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,703 |
| User: | thelevti |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #76,747 - 12/30/23 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,090 - 10/18/19 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | mac |
| Brand: | SanDisk X300 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD7SN6S-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #13,362 - 3/22/20 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | janono |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung MZNLN256HCHP-000L7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | janono |
| Test #25,352 - 5/24/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex 3 128 via i-Tec Usb2 adapter |
| Test #106,997 - 4/29/25 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4-USB31-SATA3-MKey-Nucleus |
| Test #132,283 - 3/11/26 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | mark |
| Brand: | Toshiba SD (DR064) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Toshiba DR064 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kioxia 64GB microSD on Pi 5 |
| Test #131,487 - 2/13/26 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SM256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SM256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #128,086 - 10/23/25 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | Sloth |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus 32GB |
| Test #76,388 - 12/23/23 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 |
| Test #62,565 - 9/9/22 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 on Pi4b |
| Test #62,739 - 9/14/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | Jerry |
| Brand: | Patriot Blaze Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot BlazeSSDATADevice |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #41,876 - 3/12/21 8:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Apacer AS350120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asd |
| Test #12,768 - 3/17/20 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SATAIIISSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | INTENSO SATA III SSD 128GB on Pi 4 using Super Top M6116 SATA Bridge (ID 14cd:6116) |
| Test #103,384 - 2/8/25 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,699 |
| User: | nookie |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SRV1 |
| Test #50,308 - 9/14/21 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Crucial BX500 on Pi 4 using SATA to USB adapter |