To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #53,788 - 12/10/21 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,642 - 9/28/19 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM841 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDSM8412.57mm128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 128GB SSD |
| Test #127,646 - 10/9/25 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #125,526 - 8/6/25 10:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #42,189 - 3/17/21 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC401 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix SC401SATA256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SK Hynix model: SC401 SATA 256GB size: 238.47 GiB |
| Test #46,459 - 6/7/21 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P2 500GB NVME M.2 on Pi4 using Realtek USB adapter |
| Test #42,649 - 3/24/21 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,692 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | Intel 335 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDSC2CT120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #27,274 - 6/17/20 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 2,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | JMicron adapter 250GB SSD with quirks |
| Test #132,282 - 3/11/26 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 128gb official microsd |
| Test #96,281 - 10/15/24 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,661 - 3/15/20 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | CrimsonGaming |
| Brand: | Geekworm X872 Pi NVMe Expansion Board |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Geekworm NVMESSDExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 250gb wd black m.2 on rpi4 using geekworm x870 nvme m.2 to usb 3.0 |
| Test #44,859 - 5/4/21 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #63,487 - 10/15/22 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | SicMundus |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD 480GB on Pi 3B+ USB2.0 port using UGreen SATA to USB adapter ASM1153 |
| Test #71,331 - 7/4/23 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Unknown |
| Test #57,916 - 3/15/22 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | Goofy Wanker |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial M4-CT064M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial M4 64 on Pi 3B+ Using generic SATA to USB 3 Adapter |
| Test #57,321 - 2/24/22 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #11,823 - 3/8/20 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM851 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung MZ7TE128HMGR-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | jhg |
| Test #97,470 - 11/5/24 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,753 - 5/2/21 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba 3.5" MD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MD04ACA500 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #89,083 - 6/11/24 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nummer 1 |