To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #83,552 - 4/2/24 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD Card Samsung Ultimate 128GB with samsung card reader |
| Test #94,862 - 9/19/24 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,614 - 5/15/24 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #26,952 - 6/12/20 8:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,688 |
| User: | jueti |
| Brand: | eVtran E26S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | eVtran E26S |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | EVTRAN V26SX USB SSD 256GB on Pi 4 running on USB2.0 |
| Test #70,164 - 5/14/23 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,622 - 12/9/24 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,688 |
| User: | fddcab |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus 64gb on RPI5 8gb |
| Test #131,260 - 2/5/26 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,687 |
| User: | starshui |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD A2 + WD SN740 SSD on RPi5 16GB |
| Test #13,333 - 3/22/20 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | qwer |
| Test #21,331 - 4/28/20 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 4 gb SSD Crucial BX500 USB3 SD Sandisk 32gb |
| Test #65,261 - 12/27/22 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,687 |
| User: | Realizm |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Canvas Go Plus 128GB plus Rpi4 4GB 1.8GHz |
| Test #61,439 - 7/26/22 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 849 pro 512gb |
| Test #78,390 - 1/26/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #10,716 - 2/27/20 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #21,709 - 4/29/20 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | JMicron Corsair MP500 |
| Test #21,795 - 4/30/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,685 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RB4 SSD |
| Test #12,689 - 3/16/20 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,684 |
| User: | Sandisk 120G |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk 120G SSD on Pi 3B+ using LogiLink SATA to USB adapter |
| Test #27,192 - 6/16/20 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Plextor PX-128M8VC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,185 - 5/10/24 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 2,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,058 - 11/30/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #74,322 - 11/17/23 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,683 |
| User: | Sancho |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY USB3.0 1TB SSD |