To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #103,475 - 2/10/25 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #24,798 - 5/18/20 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,682 |
| User: | digaphobia |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 on Pi 3B+ using Sabrent USB3 to SATA adapter |
| Test #56,771 - 2/12/22 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,301 - 12/17/19 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON mSATA OEM LM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | LITEON LMS-32L6MmSATA32GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | LiteOn mSATA 32GB |
| Test #44,565 - 4/28/21 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asd |
| Test #47,666 - 7/11/21 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #23,812 - 5/9/20 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #128,732 - 11/14/25 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi |
| Test #81,040 - 3/6/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial |
| Test #16,245 - 4/10/20 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix eMMC (HBG4a) |
| Board: | Orbsmart Fanless Mini PC AW-06 |
| Device: | SKHynix HBG4a |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #22,680 - 5/3/20 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3b+ |
| Test #82,803 - 3/27/24 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD idk |
| Test #91,489 - 7/23/24 4:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #4,174 - 11/25/19 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intel SSDSA2CW080G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #7,192 - 1/19/20 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #62,709 - 9/13/22 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,678 |
| User: | denko |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SUV500MS240G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | dpasev-admin |
| Test #68,844 - 3/29/23 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD on Pi3 |
| Test #614 - 7/1/19 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SV300S37A12 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSDNow V300 |
| Test #40,256 - 2/10/21 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AMD R5 M.2 SATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AMD R5M120G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #19,160 - 4/19/20 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston a400 |