To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,614 - 4/23/23 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Orange Pi 3 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #131,754 - 2/22/26 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD on Pi5 using standard port 250GB |
| Test #40,257 - 2/10/21 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AMD R5 M.2 SATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AMD R5M120G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #24,739 - 5/18/20 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC064MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 64gb |
| Test #49,403 - 8/23/21 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Pro SSD on Pi 3 using Sabrent EC-UASP Hard Drive Enclosure |
| Test #104,240 - 2/23/25 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,627 |
| User: | ssd |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #10,567 - 2/26/20 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,627 |
| User: | dennyf |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport261B |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #73,959 - 10/25/23 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | LITEON LCT-256M3S-417mm256GBFDE |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | liteon |
| Test #75,382 - 12/3/23 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,627 |
| User: | GiggiDeGig |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisc Extreme Portable 1TB SSD |
| Test #89,908 - 6/24/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | WD-Old |
| Test #102,335 - 1/23/25 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,626 |
| User: | ah4279 |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY 64GB Elite-X Class 10 U3 V30 on Pi 5 8G using onboard microsd card |
| Test #69,258 - 4/12/23 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #70,161 - 5/14/23 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,181 - 5/10/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix SC300BSATA512GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #44,033 - 4/17/21 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,625 |
| User: | Erroneus |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT128MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial bx100 SSD on Pi 3B+ using ugreen SATA enclosure |
| Test #52,230 - 11/7/21 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,625 |
| User: | SweetMatcha |
| Brand: | Textorm B5 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Textorm B5240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Textorm with SATA adapter on PI 3 B |
| Test #42,476 - 3/21/21 9:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #81,092 - 3/6/24 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,831 - 8/10/22 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SSD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lsusb -t |
| Test #20,886 - 4/26/20 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD6SB1M-128G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Sandisk X110 SSD on Pi 4 using ICY BOX IB-AC703-U3USB 2.0. |