To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,856 - 12/8/22 8:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,580 |
| User: | tt |
| Brand: | Samsung eMMC (M7610) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung M7610 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | X0-I-sysndi |
| Test #75,347 - 12/2/23 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,579 |
| User: | Andrew LB |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 Kingston Canvas Go! Plus |
| Test #22,485 - 5/2/20 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional 240GBM on Pi 4 using Sabrent SATA to USB (USB2.0) |
| Test #24,370 - 5/15/20 1:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | THU Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | THU SSDX1128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #14,166 - 3/29/20 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,579 |
| User: | way2busy |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | HyperX Fury Orico USB3 case using USB2 interface |
| Test #26,635 - 6/8/20 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 120GB SSD on Pi 3 |
| Test #10,744 - 2/27/20 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData S511 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | AData SSDS511120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #64,201 - 11/14/22 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #45,573 - 5/14/21 8:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 240GB Pi4 Startech |
| Test #50,823 - 9/30/21 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM853T Data Center Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung MZ7GE240HMGR-00005 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,544 - 12/22/19 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #7,561 - 1/24/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | jb |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | oppdatert |
| Test #16,204 - 4/10/20 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | ano |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nvme on Pi4b |
| Test #94,791 - 9/18/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #87,610 - 5/15/24 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,942 - 6/8/24 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSA6GM-016G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #77,805 - 1/20/24 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128GB AmazonBasics on RPi5B8G |
| Test #80,049 - 2/23/24 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi3B Geekworm box with Samsung 850 Pro SSD 32-bit |
| Test #47,354 - 7/3/21 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test3 |
| Test #54,438 - 12/22/21 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | FireSSD RPI4 |