To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,458 - 11/23/22 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Leven JS600 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Leven JAJS600M128G-BIC44C32G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #68,289 - 3/14/23 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian S100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | KingDian S10016GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,809 - 9/17/22 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #12,707 - 3/16/20 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung_EVO_860 |
| Test #11,517 - 3/5/20 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force GT Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Corsair ForceGT |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssdForce |
| Test #92,976 - 8/16/24 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card amazon |
| Test #94,021 - 9/5/24 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4new Kingston u3 |
| Test #83,726 - 4/4/24 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,573 |
| User: | sanfisko |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics MicroSD on RPI5 |
| Test #86,655 - 5/4/24 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V+ Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SVP100S2128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSDNow 100 128G on Rpi 3 |
| Test #4,823 - 12/7/19 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #55,857 - 1/22/22 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 120Gb on USB3 Pi 4 using EasyULT USB adapter |
| Test #43,523 - 4/8/21 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,573 |
| User: | modar |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | mipi |
| Test #25,734 - 5/28/20 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ocz |
| Test #5,916 - 12/29/19 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi3 |
| Test #9,993 - 2/22/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Corsair Force3SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #125,912 - 8/21/25 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 ssd Pi4 generic sata to usb adapter |
| Test #57,262 - 2/23/22 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | ITHOO Tech USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | ITHOO ITHOOTech |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | kingmax |
| Test #22,148 - 5/1/20 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 |
| Test #25,250 - 5/23/20 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 128GB SSD Anker USB Adapter (USB 2.0) Raspberry Pi 4 |
| Test #5,741 - 12/27/19 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT525MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial ssd on pi 3+ usb sata adapter ASmedia |