To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #52,554 - 11/14/21 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,520 |
| User: | Stryxus |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SFlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,138 - 5/30/24 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Transcend TS64GMTS800 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #73,546 - 10/6/23 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | InnoDisk M.2 SATA SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | InnoDisk DEM24-16GM41BC1DC-PC |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd16gb |
| Test #519 - 6/26/19 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,519 |
| User: | Krugy |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 |
| Test #50,674 - 9/26/21 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM863a |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZ7LM960HMJP-000AZ |
| Class: | SSD (2.5" SSD) |
| Note: | not enough details, sry |
| Test #52,709 - 11/17/21 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 128GB |
| Test #133,230 - 4/27/26 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Mem1 |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Freenove 128g ssd |
| Test #56,569 - 2/8/22 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA Super Top M6116 SATA Bridge |
| Test #72,043 - 8/5/23 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | kv |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA 240GB |
| Test #73,218 - 9/21/23 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G1B0A-00H9H0 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,937 - 12/13/22 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | willworkforicecream |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 on Pi3B+ |
| Test #20,496 - 4/25/20 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #23,777 - 5/9/20 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SUV500120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SATA to USB 3 120GB Kingston SSD |
| Test #18,744 - 4/17/20 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | KingDian TYPEC120GBPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingDian 120GB USBC Portable Drive on Pi4 |
| Test #130,389 - 1/11/26 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,517 |
| User: | Mandesk |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi400 128GB USB |
| Test #77,987 - 1/22/24 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi42_rev12_sandisk_extreme_2TB_USB |
| Test #49,568 - 8/27/21 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,517 |
| User: | nerkkai |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Super Top M6116 SATA to USB adapter |
| Test #62,768 - 9/16/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | ASMedia USB3.0TOSATA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | yoyo |
| Test #61,828 - 8/10/22 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | ASMedia USB3.0DestopH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | COS external USB in noname UASP case |
| Test #58,755 - 4/10/22 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |