To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #96,655 - 10/23/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdu64g |
| Test #133,137 - 4/23/26 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25E2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #70,296 - 5/20/23 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | odroixu4-kingston-sd-card |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB microSDXC Micro SD Card |
| Test #91,379 - 7/21/24 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ranxiana s500 pro on pi 5 using x1001 pcie m.2 2280 nvme shield |
| Test #89,643 - 6/19/24 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd test |
| Test #77,709 - 1/18/24 5:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | deskpipro hdd 2tb |
| Test #76,796 - 12/31/23 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 SD |
| Test #96,578 - 10/21/24 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar SD 64Gb |
| Test #69,746 - 4/28/23 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #91,168 - 7/18/24 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Transcend PCIe SSD 400S |
| Test #94,347 - 9/11/24 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #92,901 - 8/14/24 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra microSDXC UHS-I |
| Test #83,677 - 4/3/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 256GB |
| Test #128,591 - 11/6/25 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PIRicardo |
| Test #72,565 - 8/28/23 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test |
| Test #5,949 - 12/30/19 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex 30GB SATA2 USB2.0 Pi 4 |
| Test #99,446 - 12/6/24 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #101,014 - 1/2/25 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd SanDisk |
| Test #103,928 - 2/17/25 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #105,966 - 4/3/25 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC 256GB on Pi 5 |