To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #93,767 - 8/31/24 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #81,712 - 3/17/24 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard-results |
| Test #83,667 - 4/3/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test |
| Test #125,245 - 7/31/25 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128G SD card |
| Test #132,793 - 4/7/26 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,935 - 4/15/26 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KioxiaDisk 2280 SSD on Raspberry Pi 5 via Official M.2 HAT+ |
| Test #130,093 - 1/2/26 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.0 aliexpress adapter and extreme sd |
| Test #67,404 - 2/19/23 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | AD5GB |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspberryPi 4b, Fedora 37, SD card and external SSD |
| Test #10,607 - 2/26/20 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | usb 3 on a MyDrive Passport spinning rust |
| Test #81,691 - 3/17/24 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSd Samsung |
| Test #41,372 - 3/4/21 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | banzalik |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY |
| Test #65,232 - 12/26/22 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE032) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SE032 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kioxia KMU-B032G SD-Card on Pi4 |
| Test #47,075 - 6/26/21 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GBSSDUSB64GB |
| Test #84,622 - 4/11/24 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,643 - 5/15/24 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #68,415 - 3/17/23 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SK Hynix SHGS31 - 500GS-2 usingUSB3 Drive Connection: Sabrent Model:EC-OCUB & RPi4 |
| Test #97,754 - 11/9/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #99,975 - 12/15/24 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | speedy901 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V90 U3 |
| Test #105,414 - 3/19/25 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung evo sd card |
| Test #98,873 - 11/26/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card |