To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #90,609 - 7/7/24 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | usb-stick |
| Test #78,902 - 2/3/24 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi4 5TB WD usb 3.0 quirk.driver |
| Test #44,406 - 4/26/21 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #52,937 - 11/22/21 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 SD |
| Test #47,903 - 7/15/21 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD15SMZW-11JW8S0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Wd Elements 25a2 |
| Test #14,434 - 4/1/20 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 6TB Seagate Ext and 320GB Ext on PI4 |
| Test #40,514 - 2/16/21 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | BenQ tf on Pi4B |
| Test #57,748 - 3/10/22 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate Portable |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #71,652 - 7/21/23 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB SD on Pi 4 |
| Test #86,009 - 4/25/24 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Toshiba MicroSD 16GB |
| Test #74,914 - 11/24/23 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Pulver |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 16gb Samsung sdmicro |
| Test #80,294 - 2/28/24 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4sd |
| Test #79,776 - 2/17/24 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,737 |
| User: | zumbi |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | zumbi |
| Test #127,615 - 10/8/25 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 1 |
| Test #338 - 5/27/19 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,737 |
| User: | ckios |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme 500 |
| Test #11,300 - 3/3/20 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,751 - 12/27/19 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,119 - 5/12/23 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #56,723 - 2/11/22 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandsisk 32gb |
| Test #67,332 - 2/17/23 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar LX64G 1066 on Pi 400 |