To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #67,332 - 2/17/23 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar LX64G 1066 on Pi 400 |
| Test #89,709 - 6/20/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Boot MicroSD, 2x Samsung 990 Pro 4TB on RPi with Pimoroni NVMe BASE DUO |
| Test #53,772 - 12/10/21 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | bench-sd-2021.12.10 |
| Test #49,438 - 8/24/21 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #49,610 - 8/28/21 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | GF |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 64GB FIT Plus on Pi 3B+ |
| Test #8,143 - 2/5/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #102,394 - 1/24/25 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | bash SetupMinecraft.sh |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #129,346 - 12/7/25 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #100,968 - 1/1/25 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB MicroSD |
| Test #132,998 - 4/18/26 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | pi 5 with 128gb microsd |
| Test #108,465 - 5/2/25 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,504 - 1/14/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ls |
| Test #78,629 - 1/30/24 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,251 - 2/27/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #71,453 - 7/11/23 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Jared Tomlinson |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT USB 128GB on Pi 3B+ |
| Test #62,950 - 9/23/22 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | deanishe |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB 3.2 Solid State Flash Drive on Pi 3B |
| Test #63,044 - 9/26/22 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #3,687 - 11/8/19 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MotherChaser |
| Test #7,107 - 1/17/20 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,190 - 2/17/20 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD40EMRX-82UZ0N0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | G-drive |