To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,188 - 11/26/19 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,739 - 3/26/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ping[1 |
| Test #13,807 - 3/26/20 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #88,861 - 6/7/24 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN512 |
| Test #45,078 - 5/8/21 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | pjlsh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC A1 C10 V30 UHS-I U3 |
| Test #19,121 - 4/18/20 8:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on Raspberry 4 4GB |
| Test #27,979 - 6/25/20 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung MUF-32AB/AM FIT PLUS 32GB USB3.1 |
| Test #128,718 - 11/14/25 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,720 |
| User: | ogoid |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi Zero 2W |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ogoid - orange pi xero 2w - sd card raspberry pi |
| Test #128,810 - 11/19/25 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #77,188 - 1/7/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #25,693 - 5/27/20 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LM015-2E8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ELUTENG USB 3 SATA adapter on RasPi 4 |
| Test #24,461 - 5/15/20 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HGST laptop HD on Pi 4 using SATA to USB adaptor |
| Test #48,078 - 7/21/21 12:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #4,643 - 12/4/19 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,216 - 7/16/22 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10EZEX-00UD2A0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | defaults |
| Test #60,626 - 6/22/22 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,718 |
| User: | macer |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk microsd |
| Test #58,116 - 3/20/22 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #78,885 - 2/3/24 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 |
| Test #4,965 - 12/9/19 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB |
| Test #104,551 - 3/1/25 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SATA |