To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #100,265 - 12/21/24 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ? |
| Test #100,582 - 12/27/24 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | OneBallRyan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Crucial p3 m.2 on unoffical hat, gen 2 speeds |
| Test #101,781 - 1/13/25 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | spiceyux |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,964 - 5/27/22 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #15,620 - 4/8/20 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | g1zm0 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4, Sandisk Extreme Pro SD Card |
| Test #70,333 - 5/22/23 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | rokpi |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon 64gb SD Card on ROC-RK3328-CC |
| Test #78,511 - 1/28/24 3:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SP 64GB |
| Test #83,554 - 4/2/24 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #67,401 - 2/19/23 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #63,769 - 10/26/22 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Pixel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #55,186 - 1/6/22 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,757 - 12/12/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD Sandisk |
| Test #63,647 - 10/21/22 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | kolukio pirmininkas |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | bybasas visiskas |
| Test #2,452 - 9/22/19 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #11,305 - 3/3/20 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,815 - 3/8/20 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS541010A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | G Drive |
| Test #13,087 - 3/20/20 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #14,854 - 4/5/20 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #41,523 - 3/6/21 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Sujal |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #40,279 - 2/11/21 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |