To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #20,337 - 4/24/20 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32Gb |
| Test #21,367 - 4/28/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital PiDrive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD2500LMCW-11D9GS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD PiDrive 250GB low power HDD with WD SATA-to-USB cable on RPi 4 and Buster |
| Test #77,240 - 1/8/24 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 128GB in pi5 on Endeavor Arm (ArchArm) |
| Test #60,157 - 6/4/22 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #57,355 - 2/25/22 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #130,819 - 1/23/26 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ToshibaRAID |
| Test #99,185 - 12/2/24 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 128GB |
| Test #98,593 - 11/22/24 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | viper |
| Test #132,363 - 3/14/26 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | yeskaydee |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB |
| Test #127,263 - 9/28/25 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #88,081 - 5/29/24 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | My_Stotage_and_setup_blah_blah_blah |
| Test #46,568 - 6/10/21 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,674 - 5/14/22 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB on Pi4 Rev1.5 |
| Test #11,078 - 3/1/20 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,362 - 12/18/19 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Hackerfleet |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme microSDHC UHS-1 |
| Test #4,539 - 12/2/19 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingston MSata |
| Test #90,094 - 6/27/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi5DUO1 |
| Test #103,141 - 2/5/25 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | usbssd |
| Test #14,142 - 3/29/20 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #16,158 - 4/9/20 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |