To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #25,893 - 5/29/20 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi4 4gb w/m.2 SSD hat |
| Test #61,961 - 8/14/22 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk RPi 4 |
| Test #103,749 - 2/15/25 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #133,212 - 4/26/26 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd1 |
| Test #126,208 - 8/29/25 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #65,395 - 1/1/23 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | lmicron |
| Test #77,219 - 1/8/24 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 |
| Test #26,080 - 5/31/20 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 128G on Pi 4 |
| Test #12,208 - 3/11/20 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #52,024 - 11/2/21 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | rebi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rebi-test Rpi4, SandiskExtreme32GB |
| Test #49,693 - 8/30/21 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #104,648 - 3/3/25 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kensigton new kernel |
| Test #101,970 - 1/17/25 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,711 |
| User: | washosk |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card Orange |
| Test #73,818 - 10/17/23 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,711 |
| User: | warhawk8080 |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Orange Pi Zero2 |
| Test #126,157 - 8/28/25 4:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD30EZRX-00D8PB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD MyBook |
| Test #133,170 - 4/25/26 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | mmcblk0 |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mmcblk0 |
| Test #7,872 - 1/31/20 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | carl |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 32 GB on Pi 4 |
| Test #11,071 - 3/1/20 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB Extreme Plus pi4 |
| Test #75,612 - 12/9/23 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AGGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD |
| Test #93,117 - 8/19/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 64gb EVO |