To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #95,279 - 9/27/24 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | fm348s |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5-OC-SDXC |
| Test #90,047 - 6/26/24 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Game11454 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB |
| Test #85,484 - 4/20/24 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #68,156 - 3/11/23 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | dookie |
| Brand: | AData XPG EX500 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData XPGEX500 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3B using XPG EX500 ADATA SSD Adapter |
| Test #69,218 - 4/11/23 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | Buffalo SD on Pi 4 |
| Test #69,527 - 4/20/23 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | PA2LTH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SDC on pi400 |
| Test #46,200 - 5/30/21 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD 5T My Passport on Pi 4 via USB-3 |
| Test #75,304 - 12/1/23 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #15,016 - 4/6/20 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB |
| Test #16,301 - 4/10/20 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AGGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | p |
| Test #15,728 - 4/8/20 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #24,968 - 5/20/20 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Dominik |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extrem Plus 32GB Pi4@2Ghz |
| Test #22,693 - 5/3/20 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk sd on pi 4 |
| Test #69,275 - 4/12/23 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Plum |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #100,341 - 12/22/24 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | . |
| Test #126,582 - 9/8/25 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #93,280 - 8/22/24 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #11,306 - 3/3/20 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #49,882 - 9/4/21 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB |
| Test #123,537 - 6/14/25 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,707 |
| User: | prvni test |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Ruzova Flashka on PI |