To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #15,539 - 4/8/20 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ACF032 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | toshiba 2.5 with orico case and RPI pi4 |
| Test #77,427 - 1/12/24 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 3.2 Gen1 128G - Rpi 5 |
| Test #54,618 - 12/26/21 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32G |
| Test #54,752 - 12/29/21 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #47,049 - 6/25/21 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston SSD with Sabrent adapter |
| Test #93,011 - 8/16/24 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | mjs2011 |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Jupyter5 with existing sd card as boot device |
| Test #28,097 - 6/26/20 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 1stTest |
| Test #21,841 - 4/30/20 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,508 - 5/28/23 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #61,966 - 8/14/22 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | jvata |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Old Sandisk 2 |
| Test #67,525 - 2/22/23 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #87,618 - 5/15/24 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #726 - 7/9/19 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,676 |
| User: | gst |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #27,339 - 6/18/20 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #103,746 - 2/15/25 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston nv1 |
| Test #123,370 - 6/9/25 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,676 |
| User: | pinhead |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB SD card on Rpi 5 |
| Test #64,407 - 11/21/22 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | lsusb |
| Test #57,481 - 3/1/22 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd extreme 32gb rpi4 4gb |
| Test #62,828 - 9/18/22 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,675 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SE32G |
| Test #72,524 - 8/25/23 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD7500BPKX-00HPJT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital Black 2.5 HDD 750GB on Pi 4 using Startech USB3S2SAT3CB SATA to USB adapter |