To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #6,733 - 1/10/20 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Intel 160 GB SSD |
| Test #130,419 - 1/12/26 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 1 |
| Test #18,928 - 4/18/20 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #12,239 - 3/11/20 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro |
| Test #40,175 - 2/9/21 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #50,843 - 10/1/21 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi Test with Sandisk Extreme |
| Test #77,686 - 1/18/24 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | xsdqm4adb |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus R100 32GB on Pi 5 xsdqm4adb |
| Test #76,672 - 12/29/23 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | cytron makerdisk |
| Test #125,537 - 8/7/25 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32SD |
| Test #6,661 - 1/9/20 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital RE3 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD7502ABYS-18W8B1 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD 7200 rpm HDD on pi 4 |
| Test #7,420 - 1/22/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro Scheda di Memoria microSDHC da 32 GB |
| Test #3,169 - 10/22/19 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Card |
| Test #2,533 - 9/24/19 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #4,664 - 12/4/19 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #52,682 - 11/17/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | A1 Class 10 V10 U1 |
| Test #62,635 - 9/11/22 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD auf Pi4 |
| Test #41,172 - 2/28/21 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | billsidea |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk uSD Card SP32G on Pi4 |
| Test #41,770 - 3/10/21 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Sparsh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro A1 32 GB on PI4 |
| Test #106,459 - 4/16/25 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 123645 |
| Test #68,819 - 3/28/23 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 running Armbian JammyMinimal CLI on SanDisk - Extreme PLUS 256GB microSDXC UHS-I Memory Card |