To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #68,819 - 3/28/23 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 running Armbian JammyMinimal CLI on SanDisk - Extreme PLUS 256GB microSDXC UHS-I Memory Card |
| Test #74,893 - 11/23/23 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 512GB microSDXC |
| Test #75,191 - 11/29/23 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | othiman |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme Go USB3.2 64GB on Pi 5 USB 3 Port |
| Test #9,925 - 2/21/20 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd |
| Test #50,927 - 10/3/21 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #66,385 - 1/22/23 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD2) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter EZSD2 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung model: PM991 NVMe 128GB |
| Test #129,819 - 12/23/25 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #42,088 - 3/15/21 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,671 |
| User: | Saules8 |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #18,334 - 4/15/20 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | jwstekelenburg |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD20SMZW-11JW8S0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements SE 25FE 2TB on Pi 4 |
| Test #22,611 - 5/3/20 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS2 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD HDD 1T on Pi 4 |
| Test #8,982 - 2/17/20 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk Extreme A1 32G |
| Test #2,914 - 10/10/19 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | dennyf |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 |
| Test #62,746 - 9/14/22 7:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | sradjoker |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256 GB SDXC ext4 |
| Test #73,823 - 10/17/23 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | QM30 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Trancend High Endurance 64GB |
| Test #76,842 - 1/1/24 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | jchidley |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme U3 16GB Pi 5 |
| Test #94,990 - 9/21/24 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #47,725 - 7/13/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #56,443 - 2/6/22 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,669 |
| User: | Karsten |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 32GB Extrem |
| Test #7,346 - 1/21/20 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,669 |
| User: | limdnas |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | wd hhd on rpi 4 |
| Test #98,219 - 11/16/24 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,669 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | canvas go plus |