To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #73,990 - 10/27/23 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #107,460 - 5/1/25 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,987 - 10/28/24 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung PM991 on Pi 5 using geekworm X1001 |
| Test #42,799 - 3/26/21 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,665 |
| User: | Gbroes |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #80,806 - 3/3/24 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OPZ2W |
| Test #25,269 - 5/23/20 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extrem Plus 32 GB on Pi 4 |
| Test #40,347 - 2/12/21 10:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Extreme Pro 32GB on Raspberry Pi 4 2GB |
| Test #2,302 - 9/17/19 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,515 - 5/28/23 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | AKAJ |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsungprosdcard |
| Test #1,893 - 9/4/19 7:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #10,952 - 2/29/20 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro Pi 4 |
| Test #101,098 - 1/3/25 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128GB in RPi5 8GB. |
| Test #67,543 - 2/23/23 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | zuckerschurke |
| Brand: | Western Digital Scorpio Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC ATAWDCWD5000BPKT-6 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | JSAUX 2537:1068 |
| Test #56,737 - 2/12/22 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | MEXXIO |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI4 |
| Test #77,143 - 1/6/24 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #79,852 - 2/18/24 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate GameDrive PS4 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate PS4GameDrive |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Segate 2TB on Pi 4 using USB A to Mirco B |
| Test #98,624 - 11/23/24 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 with Ollama |
| Test #126,280 - 9/2/25 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | description? |
| Test #6,474 - 1/7/20 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #71,123 - 6/23/23 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,662 |
| User: | classickev |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | on: Traditional micro sd card setup for right now wMicro SDXC A2, U3 card with 64 GB. |