To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #105,093 - 3/13/25 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,669 |
| User: | ojardao |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,691 - 2/16/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 256 GB A2 on Orange Pi 5 Plus |
| Test #101,656 - 1/11/25 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (TF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Team TF128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Teamgroup Elite MicroSD 128G on Pi 4 |
| Test #101,975 - 1/17/25 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdc |
| Test #54,795 - 12/30/21 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | jlf2 |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST500LM014HN-M500ABB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | jlf2 |
| Test #46,794 - 6/18/21 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #53,025 - 11/24/21 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #62,211 - 8/25/22 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | wayo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #59,116 - 4/23/22 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OCZ Vertex 3 SSD with adata ed600 case |
| Test #5,206 - 12/14/19 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,668 |
| User: | vlaicu |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD 120GB on Pi 4 using Sabrent USB 3.0 to 2.5 SATA adapter |
| Test #8,454 - 2/11/20 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | test123 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SDCard test |
| Test #3,371 - 10/30/19 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633x 32GB |
| Test #49,951 - 9/5/21 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | qSeagate ST1000LM035-1RK172 Expansion Portable on Pi 4 USB 3.0 |
| Test #125,392 - 8/2/25 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | San Disk Ultra |
| Test #68,372 - 3/16/23 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Western Digital Scorpio Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD7500BPKX-00HPJT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | My hdd |
| Test #62,201 - 8/25/22 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | DanXCI |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 4GB class 10 SD card on Pi 2B with 120gb kingston SSD on USB2.0/SATA interface |
| Test #76,558 - 12/26/23 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | PNY SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 4 |
| Test #91,366 - 7/21/24 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sabrent 500gig 7200rpm WDblack |
| Test #43,838 - 4/14/21 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #58,685 - 4/8/22 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,666 |
| User: | FeX |
| Brand: | Toshiba P300 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba HDWD120 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | P300 - 2TB - JMicron Adapter Sata-Usb3 |