To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #19,202 - 4/19/20 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ADATA SP900 SSD on Pi 4 using N USB to SATA adapter |
| Test #98,839 - 11/25/24 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #76,584 - 12/27/23 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi5ssd |
| Test #128,408 - 11/2/25 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSDXC Ultra 128GB on Pi 5 8GB |
| Test #102,402 - 1/24/25 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #61,347 - 7/22/22 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | ls |
| Test #80,390 - 3/1/24 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on pi 5 |
| Test #93,004 - 8/16/24 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | lightCore |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64gb Max Endurance MicroSD on Raspberry Pi 5 4gb ram + active cooler |
| Test #79,296 - 2/10/24 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | [A[B |
| Test #76,373 - 12/22/23 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSD |
| Test #104,527 - 2/28/25 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | 6SPEEDlopez |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI ZERO 2W |
| Test #67,526 - 2/22/23 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #74,632 - 11/18/23 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AWPD3) |
| Board: | OrangePi Plus 2E |
| Device: | Samsung AWPD3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC test |
| Test #97,209 - 10/31/24 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit on Pi 5 |
| Test #100,761 - 12/30/24 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | hunter2 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSD card on Pi 5 |
| Test #42,909 - 3/28/21 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | bigbrovar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #43,504 - 4/7/21 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | HhSsTtAaMm |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SP32G on Pi4 microSD |
| Test #46,819 - 6/19/21 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | vor1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 (SEXXX A1 C10 V30 U3) |
| Test #6,091 - 1/1/20 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB Flash Drive |
| Test #73,157 - 9/18/23 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | disk1 |