To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,548 - 9/25/19 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,659 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,661 - 9/28/19 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,658 |
| User: | bob |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AGGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | bob |
| Test #47,394 - 7/4/21 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk CloudSpeed 1000 120GB |
| Test #132,277 - 3/11/26 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD_188_RPi_174 |
| Test #73,808 - 10/16/23 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD6003FZBX-00K5WB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #59,949 - 5/27/22 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WD-Black_ubntu |
| Test #65,910 - 1/12/23 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #101,210 - 1/5/25 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,657 |
| User: | ML |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport25E1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | wd3tb essentials on usb hub |
| Test #106,857 - 4/25/25 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung sd card |
| Test #131,778 - 2/23/26 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | hDD |
| Test #51,662 - 10/26/21 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #51,992 - 11/1/21 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,656 |
| User: | Plum |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #91,462 - 7/23/24 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Fany Pi 5 |
| Test #55,091 - 1/4/22 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | num2 |
| Test #56,027 - 1/27/22 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Petter |
| Brand: | SanDisk Ultra Type-C |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraTC |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Ul |
| Test #49,013 - 8/13/21 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | kylyn |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry Pi 400 |
| Test #71,074 - 6/21/23 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #73,691 - 10/12/23 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | External HDD with USB cable |
| Test #74,675 - 11/19/23 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspberryPi5 with SN256 SD Card |
| Test #93,083 - 8/18/24 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,654 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar MicroSD 64GB |