To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #24,997 - 5/21/20 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | Skywriter_A |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633x microSDHC UHS-I |
| Test #26,469 - 6/5/20 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | SaulGoodman |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU800 on Pi3 SATA to USB adapter, Ubuntu 20.04 |
| Test #20,610 - 4/25/20 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HDDHTS545050A7E362 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | apple 500gb |
| Test #88,122 - 5/29/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | amal |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ScanDisk Ultra 64 GB |
| Test #89,206 - 6/12/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | rwrw |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk ultra A1 64gb on pi4 |
| Test #91,269 - 7/19/24 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #9,742 - 2/20/20 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card 32GB |
| Test #50,430 - 9/17/21 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas SD 64Gb on Pi 400 |
| Test #66,773 - 2/1/23 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatim Pro 32G MicroSD on Pi 400 |
| Test #70,953 - 6/15/23 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #20,730 - 4/26/20 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #14,433 - 4/1/20 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20EZRZ-00Z5HB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | HD on PI4 |
| Test #96,626 - 10/22/24 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #96,692 - 10/23/24 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 1 |
| Test #99,768 - 12/12/24 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #129,214 - 12/3/25 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,154 - 5/9/21 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD A1 32GB on rpi4B @1500/500 |
| Test #80,978 - 3/5/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD pny 64 GB |
| Test #2,668 - 9/29/19 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,361 - 10/29/19 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD card 32GB |