To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #125,764 - 8/13/25 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | gwvr |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32GB Micro SD on Pi 5 |
| Test #126,943 - 9/17/25 10:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD Sandisk |
| Test #120,158 - 5/24/25 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #101,857 - 1/14/25 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,621 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 64GB A2 U3 on RPi Z2 |
| Test #53,096 - 11/25/21 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #23,808 - 5/9/20 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,621 |
| User: | ian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #86,259 - 4/29/24 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,838 - 2/18/24 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,833 - 2/18/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate GameDrive PS4 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate PS4GameDrive |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #84,690 - 4/12/24 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi5 OC 2.8Ghz |
| Test #48,825 - 8/8/21 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | combr |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Goplus 64Gb on Pi 4 |
| Test #626 - 7/2/19 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #133,415 - 5/6/26 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #21,650 - 4/29/20 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM048-2E7172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #23,402 - 5/6/20 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #26,765 - 6/10/20 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | michael |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDISK SSD on Pi 4 using ASMT 1153 SATA to USB adapter |
| Test #71,427 - 7/10/23 12:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | MMC slot |
| Test #64,790 - 12/5/22 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ab |
| Test #4,933 - 12/8/19 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sundisk extream 32GB |
| Test #5,173 - 12/13/19 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Fred |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB |