To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,173 - 12/13/19 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Fred |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB |
| Test #7,959 - 2/1/20 7:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | smellman |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,443 - 2/13/24 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #92,024 - 7/31/24 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | dent |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk SDCZ880-256G-G46 USB flashdrive on Pi 5 |
| Test #51,271 - 10/14/21 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,060 - 4/18/21 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | DigitalProf |
| Brand: | Seagate Backup+ Ultra Touch |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPUltraTouch |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate OneTouch BUP on Raspberry Pi 4 with 8 GB RAM to USB Adapter (1 TB drive) |
| Test #122,971 - 5/28/25 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Juniper 332 |
| Test #130,260 - 1/7/26 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WD20EFRX-68AX9N0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #79,160 - 2/8/24 3:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,618 |
| User: | RPi5KDE-AJ-Mechanical |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ01ACF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi5KDE-AJ-Mechanic |
| Test #94,515 - 9/13/24 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,263 - 1/19/23 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | k |
| Test #64,230 - 11/15/22 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,617 |
| User: | KieranC |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport25E2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD MyPassport 4TB HDD on RPi4 using USB-3.0 |
| Test #75,302 - 12/1/23 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD256) |
| Board: | Radxa Zero 2 Pro |
| Device: | MicroCenter SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcenter Performance MicroSDXC 128GB on Radxa Zero 2 Pro |
| Test #8,319 - 2/8/20 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Current Card |
| Test #2,271 - 9/16/19 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | meoleksii |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD card from Target |
| Test #132,877 - 4/13/26 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #105,013 - 3/11/25 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kazuki On Pi5 |
| Test #76,996 - 1/5/24 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #45,796 - 5/20/21 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #48,357 - 7/28/21 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card 32gb rpi4 |