To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #47,351 - 7/3/21 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #53,716 - 12/9/21 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #66,536 - 1/25/23 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,566 - 3/1/25 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V60 U3 |
| Test #77,300 - 1/10/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #75,914 - 12/15/23 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB |
| Test #88,788 - 6/6/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | mikerr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB A1 u3 on a Pi5 |
| Test #74,710 - 11/20/23 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | Pulver |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64Gb och Raspberry Pi 5 |
| Test #24,469 - 5/15/20 11:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | SamsungSpinDrive |
| Test #41,489 - 3/6/21 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | cpo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #6,450 - 1/7/20 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB USB stick on Pi4 |
| Test #65,393 - 1/1/23 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V+ Series |
| Board: | Orange Pi PC 2 |
| Device: | Kingston SNVP325S2128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | l |
| Test #52,998 - 11/23/21 4:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | rmiddle |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate (STEB8000100) Expansion Desktop 8TB External Hard Drive HDD USB 3.0 |
| Test #66,193 - 1/18/23 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,623 |
| User: | 86.6mhz |
| Brand: | Team SD (SDU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team SDU3 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | My Perfect rpi4 setup |
| Test #104,127 - 2/21/25 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Seagate ST8000DM004-2CX188 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #81,275 - 3/9/24 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #10,395 - 2/25/20 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM025HN-M101ABB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #3,566 - 11/4/19 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | deltasierra |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 U3 32GB microSD |
| Test #45,491 - 5/13/21 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | f |
| Test #86,418 - 5/1/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | kp |