To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #104,940 - 3/10/25 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | ZaInT |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #127,621 - 10/8/25 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #76,958 - 1/4/24 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | Etienne |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 512 Gbytes Nvme 2242 on Orange Pi 5 on Armbian_23.11.1_Orangepi5_jammy_legacy_5.10.160_gnome-amazingfated_desktop |
| Test #131,743 - 2/22/26 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD40NMZW-59GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #74,805 - 11/21/23 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #61,438 - 7/26/22 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSA6MM-008G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSD enclosure and pi 4 |
| Test #749 - 7/10/19 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus |
| Test #81,565 - 3/14/24 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,615 |
| User: | Sebastian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | standard rpi5 running Debian on 16gb sanDisk Extreme |
| Test #83,170 - 3/29/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | ubuderix |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ubuderix |
| Test #77,320 - 1/10/24 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD Ultra A1 64G on Pi 5 |
| Test #67,153 - 2/12/23 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KUIJIA DK500 |
| Board: | Raspberry Pi 3A+ 1.0 |
| Device: | KUIJIA DK500/64G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | KUIJIA DK500/64G mSATA using JMS578 mSATA to USB adaptor |
| Test #126,145 - 8/28/25 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS2 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #130,448 - 1/12/26 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk AGGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | [A[B[A[B |
| Test #10,869 - 2/28/20 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,628 - 4/3/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (MS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Strontium MS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card running docker |
| Test #13,885 - 3/27/20 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Steelram FS200 USB pSSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Steelram SteelRamA01 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #28,298 - 6/29/20 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | OCZ VERTEX1275 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #51,223 - 10/13/21 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sdc |
| Test #92,707 - 8/12/24 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 8GB - SanDisk Extreme 64GB |
| Test #77,202 - 1/7/24 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card 64GB |