To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #70,554 - 5/30/23 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | PNY CS9001TBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #66,058 - 1/15/23 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Wildfox |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | OrangePi 5 with Samsung MB-MJ128G MicroSD |
| Test #76,809 - 1/1/24 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | hylandee-op5 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD on Orange PI 5 |
| Test #68,275 - 3/13/23 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | blumenthal |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Transcend UHS-1 microSD 300S 64GB (TS64GUSD300S-A) on Pi 400 v1.0 |
| Test #3,572 - 11/5/19 2:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #5,987 - 12/30/19 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST750LX003-1AC154 |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Note: | seagate 750GB SATA |
| Test #6,417 - 1/6/20 4:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS725050A7E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | wd 2.5 |
| Test #80,229 - 2/26/24 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | balankanon |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | smasung 128 gb |
| Test #92,975 - 8/16/24 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #124,289 - 7/5/25 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,454 - 3/21/21 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus on Pi 4 |
| Test #7,477 - 1/23/20 3:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,964 - 2/1/20 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | samuej |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST5000LM000-2AN170 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate 5TB HDD on Pi 4 using Geekworm X825 adapter |
| Test #69,244 - 4/11/23 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,227 - 5/17/23 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32GB NOOBS card directly in Micro SD slot |
| Test #68,230 - 3/12/23 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd cruicial 256 |
| Test #74,087 - 11/4/23 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #128,658 - 11/10/25 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #76,316 - 12/21/23 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,031 - 2/6/24 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Samsung 980 PRO |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |