To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #100,452 - 12/25/24 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | lancache |
| Test #99,926 - 12/15/24 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #65,854 - 1/11/23 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Class 10 SD Card on a Orange Pi 5 |
| Test #77,644 - 1/17/24 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Disk pi |
| Test #41,085 - 2/26/21 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend hub-3 gen1-storejet 25m3 2tb |
| Test #61,102 - 7/13/22 2:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,451 - 3/21/21 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,012 - 9/8/19 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport083A |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD External Hard Drive |
| Test #10,173 - 2/23/20 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | RASPI4 mit 500GB HDD |
| Test #5,545 - 12/22/19 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPVX-22V0TT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD HDD on Pi 4 using Startech sata adapter |
| Test #65,697 - 1/9/23 12:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,584 - 12/9/24 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung pi 4b |
| Test #126,008 - 8/24/25 1:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #128,399 - 11/2/25 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #78,782 - 2/1/24 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD on Pi 5 |
| Test #90,633 - 7/7/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Stock Pi 5w/8GB |
| Test #89,793 - 6/21/24 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk extreme 128G |
| Test #55,909 - 1/23/22 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,225 - 11/28/21 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | GK |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk microSD Extreme Plus 32GB on Pi4B |
| Test #66,876 - 2/4/23 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD 1TB |