To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #17,160 - 4/12/20 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #19,647 - 4/21/20 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,584 |
| User: | tzven0 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi with sandisk |
| Test #40,835 - 2/21/21 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 4GB 64GB SanDisk Extreme SDHC |
| Test #40,872 - 2/21/21 9:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64GB on Pi 4 with F2FS |
| Test #96,142 - 10/13/24 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,649 - 8/29/21 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme |
| Test #2,282 - 9/17/19 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,853 - 11/14/19 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | beri13 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extrem 32Go |
| Test #6,938 - 1/14/20 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10SPCX-08HWST0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #59,859 - 5/23/22 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | pharscape |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk SSD PLUS on Pi4 with SATA to USB adapter |
| Test #62,834 - 9/18/22 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #73,894 - 10/20/23 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #579 - 6/28/19 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,582 |
| User: | mrchow21 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #93,190 - 8/20/24 8:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS541075A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | transcend usb |
| Test #93,844 - 9/1/24 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #90,462 - 7/4/24 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #79,666 - 2/16/24 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #76,898 - 1/2/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micro netac |
| Test #54,920 - 1/1/22 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #52,155 - 11/5/21 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi with SSD |