To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #66,876 - 2/4/23 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD 1TB |
| Test #101,397 - 1/8/25 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO SD Card on Orange Pi 5 |
| Test #107,618 - 5/1/25 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #18,950 - 4/18/20 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | v110 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDHC 32GB 100MB/s on Pi 4 64-bit |
| Test #82,598 - 3/25/24 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport07B8 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #61,133 - 7/13/22 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,607 - 9/10/22 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #74,340 - 11/17/23 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #67,665 - 2/27/23 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | mister |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 sandisk pro 32gb |
| Test #129,999 - 12/29/25 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #98,014 - 11/13/24 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #87,275 - 5/10/24 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | orange pi 5 plus eMMC |
| Test #69,142 - 4/8/23 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSDXC Extreme 128 GB |
| Test #5,447 - 12/20/19 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #3,601 - 11/5/19 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Maxtor M3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate M3Portable |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #13,334 - 3/22/20 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ID-1: /dev/mmcblk0 vendor: Samsung model: SP32G size: 29.72 GiB |
| Test #101,427 - 1/9/25 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,084 - 3/31/21 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance Video Monitoring 64GB SD card |
| Test #61,104 - 7/13/22 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #4,558 - 12/2/19 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |