To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #92,393 - 8/7/24 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #65,379 - 12/31/22 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #72,385 - 8/18/23 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | microman |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB A2 U3 on Pi4B 1.5 |
| Test #104,094 - 2/21/25 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Crucial P3 NVMe |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #130,310 - 1/9/26 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | cat /sys/block/mmcblk0/queue/scheduler |
| Test #123,185 - 6/3/25 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #124,017 - 6/27/25 6:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | ploy |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Using Ugreen USB A 3.0 card reader, ABS shell |
| Test #96,447 - 10/19/24 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | both cards |
| Test #10,308 - 2/24/20 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32gb |
| Test #10,541 - 2/26/20 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital My Passport 1TB on Pi 4B 4GB to USB 3 |
| Test #8,993 - 2/17/20 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #10,364 - 2/25/20 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra USB 3.0 128gb |
| Test #1,912 - 9/5/19 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB |
| Test #71,424 - 7/9/23 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | youknowit |
| Test #83,589 - 4/2/24 9:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | Apacer microSDHC 32GB CL10 UHS-I for Pi |
| Test #98,307 - 11/17/24 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | Arty.Harvy |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi5 2GB - Samsung EVO 32GB |
| Test #126,690 - 9/11/25 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WX64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #40,167 - 2/9/21 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | C42 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 128Gb microSD on Pi4 4Gb |
| Test #44,766 - 5/2/21 8:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #45,477 - 5/12/21 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Rpi 4 SATA 128 GB |