To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,311 - 6/3/21 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #105,357 - 3/18/25 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #101,393 - 1/8/25 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #133,024 - 4/19/26 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate BUPSlim |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate BUP Slim USB 3.0 2TB HDD |
| Test #28,221 - 6/28/20 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #10,335 - 2/24/20 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Tarjeta Sandisk 64GB in Pi 4 |
| Test #69,214 - 4/10/23 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,572 |
| User: | JayRuMe |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | Libre Renegade - Fast V90 SD Card |
| Test #6,745 - 1/10/20 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | unknown |
| Test #2,129 - 9/12/19 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | leosTest |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk ultra |
| Test #4,958 - 12/9/19 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #104,208 - 2/22/25 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | Shaymus |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB on Rpi4b runninf Armbian 25.2.2 Bookworm server |
| Test #57,024 - 2/18/22 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements 5Tb Pi4 |
| Test #81,633 - 3/15/24 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Unkown 64 GB U3 RPi4 |
| Test #84,673 - 4/12/24 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,254 - 2/24/20 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,570 |
| User: | Bas.K |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10JPLX-00MBPT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Sitecom MD-396 on Pi 4 with wd black 1tb |
| Test #25,649 - 5/27/20 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,570 |
| User: | alepeintre |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JPLX-00MBPT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #51,779 - 10/28/21 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT on Pi 4 |
| Test #52,953 - 11/22/21 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,258 - 6/30/21 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #86,202 - 4/28/24 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |