To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #45,477 - 5/12/21 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Rpi 4 SATA 128 GB |
| Test #8,584 - 2/14/20 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SSD on Pi4 |
| Test #131,290 - 2/6/26 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi 4B 1GB (trixie 64-bit) |
| Test #86,290 - 4/29/24 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Usb 3.0 and nvme on pi 5 |
| Test #68,607 - 3/22/23 5:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Momentus 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 500GB Harddisk |
| Test #62,259 - 8/28/22 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | tst |
| Test #131,068 - 1/30/26 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | bc |
| Test #123,278 - 6/5/25 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 32gb sd card on pi 5 |
| Test #2,016 - 9/8/19 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,566 |
| User: | Joan |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card SanDisk Extrem 32gb |
| Test #43,391 - 4/6/21 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #27,971 - 6/25/20 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #40,980 - 2/24/21 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD40EZAZ-00SF3B0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | test normal hdd |
| Test #22,372 - 5/2/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #103,403 - 2/9/25 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #133,197 - 4/26/26 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #129,082 - 11/29/25 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung sd card cm4 uconsole |
| Test #69,998 - 5/7/23 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DF412) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | HP DF412 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Sandisk SDINADF-128G on Raspberry Pi 4B 1.2 using EMMC to TF adapter |
| Test #69,472 - 4/18/23 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SMTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi-flash |
| Test #57,654 - 3/6/22 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | ncc74656 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB on RPi 4 in SD-card slot |
| Test #72,352 - 8/16/23 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | microman |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB A2 U3 in Pi 4 |