To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #51,191 - 10/11/21 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | WD SSD |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | D Blue SATA SSD M.2 2280 1 TB |
| Test #52,997 - 11/23/21 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #82,545 - 3/24/24 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #102,749 - 1/30/25 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ScanDisk SD32G |
| Test #124,787 - 7/15/25 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra A2 |
| Test #12,316 - 3/12/20 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance microSD SDCE/128GB |
| Test #47,539 - 7/8/21 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SE32G |
| Test #52,496 - 11/13/21 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Micro SD Card using Micro SD Card slot |
| Test #44,314 - 4/24/21 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,405 - 3/20/21 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | MiSch |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC 32GB A1 C10 V30 UHS-I U3 in Pi 4 with 4GB RAM |
| Test #42,595 - 3/23/21 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC 32GB A1 C10 V30 UHS-I U3 in Pi 4 with 4GB |
| Test #125,593 - 8/8/25 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 1 |
| Test #99,946 - 12/15/24 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston A1 Class 10 V10 U1 internal sd pi4 |
| Test #68,060 - 3/8/23 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,634 - 10/10/23 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus 128GB Pi 4 using SD Slot |
| Test #68,663 - 3/24/23 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | A7mad3bdullah |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry pi 4 mSATA 128 SSD over USB 3.0 |
| Test #7,994 - 2/2/20 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE32G on Pi 4 |
| Test #55,660 - 1/17/22 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | wolperdinger |
| Test #55,877 - 1/22/22 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,561 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,876 - 4/14/21 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,561 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (WD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk WD16G |
| Class: | A1 C10 U3 |