To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #65,711 - 1/9/23 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | sata |
| Test #69,012 - 4/4/23 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Deali |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Odroid N2+ SanDisk model: Ultra USB 3.0 |
| Test #10,121 - 2/23/20 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | bk1 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | microSD card 32Gb SanDisk Ultra |
| Test #11,852 - 3/8/20 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD card |
| Test #4,431 - 11/30/19 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Susi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #99,958 - 12/15/24 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #77,269 - 1/9/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | amsung model: GD2S5 size: 119.38 GiB Pi 4b |
| Test #77,287 - 1/10/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | mikep |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Noobs 32GB preinstalled |
| Test #82,718 - 3/26/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #93,842 - 9/1/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,216 - 4/2/21 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar 5MKJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | lexus 633x |
| Test #50,915 - 10/3/21 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #51,719 - 10/27/21 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #53,907 - 12/13/21 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #50,467 - 9/19/21 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | George20191 |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro Center Premium 128GB microSDXC UHS-I C10 U3 V30 4K UHD Video A1 (ASIN # B089VTYNF7) on Pi 4 (2GB RAM) running Raspberry Pi OS 64-bit (AARCH64) |
| Test #26,013 - 5/31/20 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #27,948 - 6/24/20 5:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroCenter 64GB microSD |
| Test #28,207 - 6/27/20 9:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #23,052 - 5/4/20 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Gigastone gaming plus 256 A1 Pi4 |
| Test #66,779 - 2/1/23 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |