To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #124,224 - 7/3/25 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Micro SD |
| Test #97,945 - 11/12/24 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #101,465 - 1/9/25 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Something |
| Test #6,546 - 1/8/20 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | taloot |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Taloot |
| Test #8,960 - 2/16/20 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD 64GB on Pi4 |
| Test #61,030 - 7/10/22 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,049 - 11/21/19 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #58,599 - 4/4/22 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 3B+ - SD64G |
| Test #68,196 - 3/11/23 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | blumenthal |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB for Nintendo Switch on Pi 400 v1.0 |
| Test #48,736 - 8/7/21 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD64gb |
| Test #50,675 - 9/26/21 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #53,731 - 12/9/21 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB |
| Test #54,342 - 12/20/21 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4B with SanDisk Extreme 64GB |
| Test #54,416 - 12/21/21 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 64GBA2 |
| Test #44,910 - 5/5/21 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | [A2TB Type-C USB3.0 External SSD (buy on aliexpress for 20euros) |
| Test #42,790 - 3/26/21 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD32go |
| Test #5,955 - 12/30/19 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Toshiba A1 16GB MicroSD |
| Test #8,414 - 2/10/20 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Clas 10 Scandisk MicroSD |
| Test #80,650 - 3/2/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 64 gb sd card on |Pi 4 |
| Test #90,051 - 6/27/24 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |