To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #91,407 - 7/22/24 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test |
| Test #103,552 - 2/12/25 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Drive 1 |
| Test #71,301 - 7/2/23 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SD card speed test |
| Test #79,739 - 2/16/24 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston microSD 64 Gb on Orange Pi Zero3 |
| Test #106,239 - 4/10/25 3:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #69,729 - 4/28/23 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | TheShawnMiranda |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 64GB on Pi 4B Rev. 1.4 |
| Test #58,955 - 4/18/22 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,170 - 7/14/22 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | syohirobo |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #66,232 - 1/19/23 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS725050A7E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | wd hdd |
| Test #67,643 - 2/26/23 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | I dont know |
| Test #13,285 - 3/21/20 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB U3 |
| Test #25,471 - 5/25/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | krzychu |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | dunno |
| Test #81,698 - 3/17/24 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingstone |
| Test #50,534 - 9/21/21 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Flowd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 128GB |
| Test #8,343 - 2/9/20 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Micro SD card 256Gb on Pi 4 V1.1 |
| Test #64,956 - 12/13/22 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #66,901 - 2/5/23 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard60gb |
| Test #73,660 - 10/10/23 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD on Pi 4 |
| Test #73,675 - 10/11/23 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra on Pi4 |
| Test #130,955 - 1/27/26 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | loumartin |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsun 32 GB EVO Plus SD |