To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #131,097 - 1/31/26 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd scandisk |
| Test #105,574 - 3/23/25 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | sanfisko |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | WD Red Pi5 |
| Test #11,921 - 3/9/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Eraserstp |
| Brand: | Silicon Power SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Silicon Power Elite microSDHC 32Gb Class 10 on Pi4 |
| Test #13,914 - 3/27/20 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD2500BEKT-75PVMT1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HDD disk on Pi4 |
| Test #27,129 - 6/15/20 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | dumser |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB uSD on Pi 4 |
| Test #74,403 - 11/17/23 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select SD on Pi 4 |
| Test #57,707 - 3/8/22 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EC2QT |
| Test #93,466 - 8/25/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD 32Gb on Pi Zero 2W |
| Test #78,662 - 1/30/24 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | DAST |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #78,620 - 1/29/24 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #79,370 - 2/12/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PI400 Samsung EVO + 64MB |
| Test #77,267 - 1/9/24 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme Pi 4 |
| Test #41,148 - 2/27/21 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Geo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,142 - 3/16/21 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | CubeID |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Class 10, UHS-1, U1 on Pi 4B 8GB |
| Test #5,900 - 12/29/19 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select on Pi 4 sd slot |
| Test #90,873 - 7/12/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Pine64 Rock64 |
| Device: | Seagate ST4000DM004-2CV104 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | seagate BarraCuda 4 To on sata to usb adapter |
| Test #104,016 - 2/19/25 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | E-Berry |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SanDisk Extreme A1 on Raspberry Pi 4b 4gb with small heatsinks |
| Test #130,014 - 12/29/25 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 512gb |
| Test #97,504 - 11/5/24 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | lexar mocro sd |
| Test #97,997 - 11/13/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk 1667x 128gb sd card |