To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #94,858 - 9/19/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Transcend 1 Tb m.2 ssd with rpi 5 |
| Test #95,579 - 10/3/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | fyredragon69 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB Micro SD Card on a Pi 4 |
| Test #81,432 - 3/11/24 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,184 - 5/30/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #71,875 - 7/28/23 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | [A |
| Test #64,906 - 12/11/22 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | gjh |
| Test #71,346 - 7/5/23 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | RPI-4B-5T-HDD-USB3 |
| Test #72,350 - 8/16/23 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | o |
| Test #106,073 - 4/5/25 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kioxia Exceria MicroSD |
| Test #125,134 - 7/27/25 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LM003HN-M201RAD |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #53,464 - 12/4/21 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,026 - 3/30/21 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 335 Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2CT120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intel ssd 330 series 120GB |
| Test #49,954 - 9/6/21 12:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow S50 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SS050S232G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nah |
| Test #44,364 - 4/24/21 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Arki @ au |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | none |
| Test #7,036 - 1/16/20 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | yul |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung evo sd |
| Test #10,812 - 2/28/20 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #8,803 - 2/16/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme 64 |
| Test #1,482 - 8/21/19 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | iceboxic |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #132,336 - 3/13/26 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pp |
| Test #132,365 - 3/14/26 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |