To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #48,259 - 7/25/21 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,453 - 3/14/20 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #13,659 - 3/25/20 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Maxtor M3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate M3Portable |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | hdd |
| Test #60,217 - 6/6/22 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi |
| Test #64,640 - 11/30/22 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD032 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #58,027 - 3/18/22 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | ak2 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32g |
| Test #125,903 - 8/20/25 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #131,636 - 2/19/26 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SANDISK 128 SD CARD |
| Test #132,852 - 4/10/26 1:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raid |
| Test #97,990 - 11/13/24 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | clear |
| Test #75,061 - 11/26/23 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | airpocket |
| Brand: | Netac SD (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SMTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD gigastone SDHC UHS1 32G |
| Test #6,734 - 1/10/20 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #8,920 - 2/16/20 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | AColwill |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0730 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WDC MyPassport 1TB |
| Test #13,507 - 3/23/20 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo+ 32GB on Pi 4 |
| Test #44,340 - 4/24/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,790 - 8/7/21 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,712 - 4/11/21 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | CubeID |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | AArpp |
| Test #52,304 - 11/9/21 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #78,815 - 2/2/24 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | beo |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk High Endurance microSDXC 256 GB in KiwiBird USB-C card-reader connected via CSL USB 3.0 Hub to Pi 5 |
| Test #83,475 - 4/2/24 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | sd card |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |