To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #59,643 - 5/12/22 11:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung sd card 128 |
| Test #72,290 - 8/12/23 9:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Realtek RTL9210 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #65,145 - 12/22/22 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 1000X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar GT64a |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Test #64,651 - 12/1/22 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Extreme SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapterrr |
| Test #98,619 - 11/22/24 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #105,697 - 3/25/25 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | old samsung ssd |
| Test #27,451 - 6/19/20 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | bearstuff |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #5,272 - 12/16/19 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | ibraino |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JPCX-24UE4T0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Toshiba HHD on Pi 4 using Orico HDD box |
| Test #40,763 - 2/20/21 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Michael N |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit 2GB |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB A2 Class SDCard on Jetson Nano |
| Test #52,035 - 11/2/21 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | rasp met hdd |
| Test #47,356 - 7/3/21 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #50,595 - 9/23/21 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Rayray |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | FNK Generic-SD/MMC |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme 64G |
| Test #19,996 - 4/23/20 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #129,101 - 11/29/25 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #100,585 - 12/27/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB A1 U1 microSD on Pi 4 |
| Test #127,446 - 10/4/25 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #56,763 - 2/12/22 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Pine64 Pine64+ |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD |
| Test #59,986 - 5/28/22 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Amplim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Amplim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4 OC to 1800MHz at 700MHz GPU clock on Amplim SD |
| Test #66,572 - 1/26/23 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128gb sd car on Pi 4 8GB with Sabrent 2 bay sata powered hub for 4tb hdd and 2tb samsung ssd |
| Test #75,620 - 12/9/23 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk USB 3.2Gen1 Plug into USB3 port |