To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #42,508 - 3/22/21 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kensington 32GiB SD Card |
| Test #54,150 - 12/17/21 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi Brand Micro SD |
| Test #50,805 - 9/29/21 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64G A2 on Pi 4 |
| Test #56,241 - 2/2/22 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk ultra flair 64gb usb3.0 |
| Test #79,959 - 2/21/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #81,658 - 3/16/24 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #82,239 - 3/22/24 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | josef |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd+nvme |
| Test #86,755 - 5/5/24 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,617 - 3/15/20 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung 129GB f |
| Test #40,215 - 2/10/21 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | cagakr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64 GB Extreme microSD on Pi 4B |
| Test #12,725 - 3/16/20 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | anon |
| Test #22,437 - 5/2/20 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk usb stick 128 Go on Pi4 2Go |
| Test #131,914 - 2/26/26 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #105,822 - 3/29/25 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | samsung 980 |
| Test #10,475 - 2/25/20 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 on Pi |
| Test #57,147 - 2/21/22 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | RB |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Crucial 2.5 SATA |
| Test #72,533 - 8/26/23 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #71,746 - 7/24/23 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 |
| Test #66,638 - 1/28/23 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | OCZ 32 |
| Brand: | OCZ Onyx Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | OCZ ONYX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ 32GB SSD SATA II |
| Test #59,794 - 5/18/22 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme a2 64gb |