To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,145 - 1/6/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 |
| Test #103,816 - 2/15/25 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | essai pi5 |
| Test #132,040 - 3/3/26 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,877 - 3/4/23 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 1 |
| Test #113,893 - 5/6/25 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #98,749 - 11/24/24 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Andy-45 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi microSDHC A2 32GB on Pi3B+ |
| Test #125,110 - 7/26/25 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #25,524 - 5/25/20 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Hitachi 1Tb SSD on Vilros Pi 4 using Startech SATA to USB adapter |
| Test #57,209 - 2/22/22 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #58,638 - 4/6/22 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,608 - 8/28/21 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus U3 SD on Pi 4 |
| Test #55,044 - 1/3/22 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11MR8S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #47,399 - 7/4/21 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PNY 32GB U1 MicroSD on Pi4 @ 2.3GHz |
| Test #87,576 - 5/14/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk_SD |
| Test #81,202 - 3/7/24 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,184 - 9/14/19 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS721010A9E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #5,363 - 12/18/19 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #68,500 - 3/20/23 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #130,466 - 1/13/26 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 with Sandisk Extreme 64GB |
| Test #48,814 - 8/7/21 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |