To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,920 - 5/5/21 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Netac MicroSD |
| Test #43,666 - 4/10/21 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #47,533 - 7/8/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Onikiti |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | minecraft pi4 |
| Test #48,949 - 8/11/21 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #49,039 - 8/13/21 6:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar LSDMI32GBB633A 32GB 633x microSDHC UHS-I C10 U1 V10 A1 on Pi 400 |
| Test #71,775 - 7/25/23 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Portable 2TB NVMe SSD on Pi 4 |
| Test #57,982 - 3/17/22 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #73,416 - 9/30/23 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | rfed |
| Test #4,374 - 11/30/19 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Amplim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Amplim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Amplim SDXC V30 A1 |
| Test #7,749 - 1/28/20 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SDHC card |
| Test #9,266 - 2/18/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9250410ASG |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #2,331 - 9/18/19 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Sandisk |
| Test #94,068 - 9/6/24 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #14,643 - 4/3/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Maurice |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro Center $5 sd card 32gb Ubuntu 18.04 |
| Test #130,379 - 1/11/26 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | . |
| Test #125,655 - 8/10/25 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra Plus on Raspberry Pi 5 16GB |
| Test #99,312 - 12/4/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | B1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | A1 |
| Test #94,653 - 9/15/24 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Goodram M1AA microSD 32GB on Pi Zero 2 W |
| Test #78,979 - 2/5/24 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #77,378 - 1/11/24 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk on pi 5 |