To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #43,011 - 3/29/21 9:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #53,657 - 12/7/21 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB EVO Plus |
| Test #54,481 - 12/23/21 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,909 - 8/10/21 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcenter U3 64Gb A1 microSDXC V30 |
| Test #13,837 - 3/27/20 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,541 - 4/2/20 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi SD |
| Test #67,188 - 2/13/23 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk A1 Class 10 V30 U3 64G on Pi 4 using native SD slot |
| Test #128,038 - 10/21/25 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #98,831 - 11/25/24 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB Class A2 Class 10 V30 U3 on Pi 3 |
| Test #99,269 - 12/4/24 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,908 - 10/10/19 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | tms |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #11,043 - 3/1/20 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64 GB A2 Pi4 |
| Test #5,745 - 12/27/19 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #185 - 4/27/19 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | ASUS Tinker Board |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #61,050 - 7/10/22 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB U3 A2 V30 on RPi4 Lite 64bit |
| Test #49,832 - 9/3/21 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP P500 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | HP HPP500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Hp SSD |
| Test #51,428 - 10/19/21 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Juan Carlos Jaen |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #54,321 - 12/20/21 1:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #125,388 - 8/2/25 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD 128GB |
| Test #132,477 - 3/19/26 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | guers |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 running Raspberry Pi OS from a 128GB A1 Class 10 microSD card, with a 128GB NVMe SSD (SM2261XT) as secondary storage. |