To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #75,602 - 12/8/23 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 128gb on Pi 400 |
| Test #75,729 - 12/12/23 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #75,352 - 12/3/23 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI 3 with Samsung Pro SD |
| Test #80,078 - 2/23/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #61,393 - 7/24/22 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung128GB SD Card |
| Test #72,720 - 9/1/23 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Vaa |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB on Raspberry Pi |
| Test #69,600 - 4/22/23 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #69,759 - 4/29/23 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no |
| Test #58,440 - 3/30/22 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | tk |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #58,969 - 4/18/22 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 4 32GB |
| Test #63,692 - 10/23/22 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #64,538 - 11/27/22 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #20,002 - 4/23/20 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme 128gb |
| Test #26,645 - 6/8/20 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | radm |
| Test #23,437 - 5/6/20 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500420AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate 5400RPM on Pi 4 via SATA to USB3 |
| Test #100,077 - 12/17/24 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #100,538 - 12/26/24 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPi 4 |
| Test #127,424 - 10/3/25 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 3b+ |
| Test #51,683 - 10/26/21 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 64GB 48/MB/s Micro SDXC Memory Card with Adapter up to (MB-MP64DA/AM) |
| Test #52,015 - 11/2/21 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Rawrs |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB SanDisk Extreme Pro 170/90MB/s A2 rated |