To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #50,989 - 10/5/21 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | lacie 1to rugged on usb3 |
| Test #46,245 - 6/1/21 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #63,494 - 10/16/22 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #6,041 - 12/31/19 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #6,069 - 1/1/20 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | E.B. |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB SD Card on Pi 4 |
| Test #76,908 - 1/3/24 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | root |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY Pro Elite UHS-I A1 V30 64GB on Raspberry Pi5b 8GB |
| Test #93,049 - 8/17/24 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD on Pi 4 B |
| Test #93,467 - 8/25/24 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #74,514 - 11/17/23 7:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | PassivPi |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk USB Stick 3.1 on Pi 4 B Rev 1.1 |
| Test #104,438 - 2/27/25 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #16,009 - 4/9/20 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | TZ |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MK6475GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | TZ Toshiba HDD Orico case |
| Test #41,120 - 2/27/21 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB microSDXC on Pi 4 |
| Test #41,895 - 3/13/21 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Arki @ au |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #28,096 - 6/26/20 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SDCS2/64GB Canvas Select Plus Micro SD Card |
| Test #25,193 - 5/22/20 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | brendan |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus Micro SDXC 64GB - Rpi4 4GB |
| Test #12,649 - 3/15/20 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston Extreme 3 MicroSD on Pi4 4gb |
| Test #49,663 - 8/29/21 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #47,403 - 7/4/21 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ae2539573de827264f |
| Test #53,795 - 12/10/21 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select Plus Micro-SD card 256gb |
| Test #53,962 - 12/14/21 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | aaa |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi R2S |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |